Kalıcı Eyeliner

Daha belirgin gözlere sahip olmak için kalıcı eyeliner makyajını seviyorsunuz fakat zorluklarından şikayet ediyorsanız kalıcı eyeliner uygulaması tam size göre! Üstelik 2 yıla kadar kalıcı ve günlük kullanıma uygun doğallıkta.

Bir kadının makyaj rutinindeki belki de en önemli makyaj malzemelerinden bir tanesidir. Göz makyajınızın vurucu hattı olan eyeliner, en sade makyajı bile tek bir çizgi ile çekici, etkileyici ve fark yaratan hale getirebiliyor. Fondöten, ruj ya da far kullanmadığınız günlerde bile ince ve zarif bir eyeliner çekerek soluk görünmekten kaçınabilir ya da özel bir gece için yaptığınız afili makyaj esnasında eyeliner çekerek, yüzünüzün ihtiyaç duyduğu o son dokunuşu ona verebilirsiniz.

Eyeliner kullanımınız her ne olursa olsun, ister günlük ister özel günlerde; kendisinin yüzünüzde apayrı bir etki yaratma potansiyeli olduğunu kabul etmek lazım.

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN HEMEN ARAYINIZ

Kalıcı Eyeliner Nedir?

Göz kapağının üst bölgesine yapılan bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Göz kapağının üzerine, tercihinize göre kuyruklu ya da kuyruksuz olarak yapılabilen işlem sayesinde her gün eyeliner çekmenize ya da gün içerisinde sürekli hattınızı yenilemenize gerek kalmaz.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sonrası göz kapaklarınızda hassasiyete bağlı olarak hafif şişme olabilir ancak bu durum geçicidir. Çoğu zaman 1-2 saat içerisinde şişlik gidecektir. İşlem sonrası sosyal hayatta hiç bir kesinti olmaz. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu: ilk 1 hafta süresince doğrudan su temasından korumanızdır.

Kalıcı Eyeliner Avantajlar Nelerdir?

Kalıcı eyeliner, makyaj yaparken en uğraş verici prosedürlerden biri olan eyeliner çekmeyi en az 2 sene boyunca hayatınızdan yok ediyor.
Her daim çarpıcı ve güzel bir göz makyajına sahip olmanızı sağlıyor.
Yanlış eyeliner çekme ya da eyeliner çekmeyi öğrenme gibi zahmetlere girmekten sizi kurtarıyor.
Uygulama esnasında kullanılan boya pigmentleri, tamamen doğal içerikli oldukları için, sağlığınıza hiçbir zarar teşkil etmiyor.
Yine uygulama sırasında özel anestezi kremleri kullanıldığı için, işlem boyunca ağrı ya da acı hissedilmiyor.
Profesyonel bir uzmanın elinden çıktığı takdirde işlem sonrasında şişlik, morluk ya da ağrılara yol açmıyor.
Günlük makyajınızı yaparken göz makyajınıza çok daha az süre ayırmanızı sağlıyor.
Göz şeklinize göre ayarlanan kalıcı eyeliner çizgileri, çok daha güzel ve bakımlı görünmenize fırsat tanıyor.
Özellikle çocuklu annelerin, içinde bulundukları yoğun yaşam temposu içerisinde, en azından makyaj yapmaya daha az vakit harcamasına vesile oluyor.
Kuyruksuz kalıcı eyeliner uygulamaları, günlük hayatta sade bir göz makyajı ile dolaşmanıza izin verirken, özel anlar için eyeliner ile dilediğiniz uzunlukta bir kuyruk eklemenize ve daha şık bir göz makyajına sahip olmanıza olanak sağlıyor.
Yeterli kaliteye ulaşamamış makyaj markalarının eyelinerlarını kullandığınız zaman gözünüzde oluşabilecek alerjik reaksiyonları ortadan kaldırıyor.
Yarım saat kadar süren kısa ve acısız uygulaması sonrasında gününüze kaldığınız yerden devam etmenize fırsat veriyor.

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN HEMEN ARAYINIZ

Eyeliner Kontür Acı Hissedilir mi?

Kalıcı makyaj eyeliner uygulamasında işlemden önce bölgeyi uyuşturmak için özel olarak geliştirilen solüsyonlar uygulanır. Fakat herkesin acı eşiği farklı olacağından işlem süresince çok hafif bir ağrı hissedilebilir veya hiç hissedilmez. Yine de her sabah makyaj yapmak için ayrılan sürenin önemli ölçüde kısalacağı düşünüldüğünde çok hafif bir ağrının kimse için sorun yaratmayacağı düşüncesindeyiz.

Uygulamadan Sonra Sizi Neler Bekliyor?

Kalıcı makyaj eyeliner işlemleri bittikten sonra hayatınıza hemen normal bir şekilde devam edebilirsiniz. Araba kullanabilir, evinize hemen dönebilir ve ertesi gün de işinize gidebilirsiniz. Yapamayacağınız tek şey makyaj yapmak, özellikle de rimel kullanmak. Zaten buna ihtiyaç duymayacağınızdan gayet eminiz.

Diğer yandan işlemi takip eden 24 saat boyunca göz bölgesinin su ile temas etmemesi gerektiğini de söylememiz gerekiyor. İlk 2 hafta sıcak duş almamaya, saunaya ve hamama gitmemeye, havuza ve denize girmemeye özen göstermelisiniz.İşlem sonrasında birkaç gün boyunca kirpiklerinizden küçük siyah pulların düştüğünü fark edebilirsiniz. Bunun gayet normal olduğunu belirtelim. Hatta pullanıp dökülmelerin ardından kalıcı makyaj uygulamasının artık tamamen oturduğundan emin olabilirsiniz.

Normal kalınlıkta bir kalıcı makyaj eyeliner uygulamasının genellikle 3 ila 7 gün içinde iyileşmesi beklenir. Ancak daha kalın bir eyeliner uygulamasının iyileşmesi 7 ila 10 gün sürebilir. İyileşirken gözlerinize dokunmaktan kesinlikle kaçınmalısınız, aksi halde bölgeye bakteri bulaşmasına yol açabilirsiniz.

Randevu Formu

3 + 1 = ?

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN HEMEN ARAYINIZ